Veletrh práce a vzdělávání Plzeň

Žáci třetího ročníku oboru Cukrářské práce se dne 29. 1. 2020 účastnili exkurze v doprovodu třídní učitelky Mgr. Blanky Lindmajerové s názvem „Veletrh práce a vzdělávání Plzeň – Klíč k příležitostem“, který se konal v hale TJ Lokomotiva. Vystavujícími byly podniky nabízející práci a vzdělávací instituce s nabídkou kurzů či školy se svými studijními programy. Tento veletrh nabízí mnoho zajímavého. Například přednášky na téma „Na co si dát pozor při uzavírání pracovní smlouvy? Pro žáky končících ročníků aktuální téma „Jak se připravit na pracovní pohovor?“

Pro žáky byl přínosem osobní kontakt s personalisty různých společností, kde mohli získat spoustu nových informací a tipů, díky bohatému doprovodnému programu.

Dále měli žáci možnost navštívit poradny – pracovně právní, kariérové poradenství a personální testování nebo zjistit svůj image včetně brýlové poradny. Nedílnou součástí veletrhu jsou také kosmetičky a kadeřnice, které naše žákyně nalíčily a učesaly, aby se mohly nechat profesionálně vyfotit na životopis.

Další důležitou součástí veletrhu je i nabídka rekvalifikačních kurzů  jak v oblasti PC, tak i profesních jazyků především NJ a AJ či pomoc s nalezením práce.

Autor příspěvku: Blanka Lindmajerová