Pohled do okénka odborného výcviku

Letošní podzim se nesl v duchu rautů a květinových aranží.

Na přípravě rautů se vystřídali postupně všichni učitelé odborného výcviku se svými žáky. Připravovali rautové řízečky, zeleninové a sýrové mísy, několik druhů masových i sýrových rolád, k mání byl i uzený losos či saláty v řeckém stylu. Vše bylo samozřejmě doplněno tradičními chlebíčky a chybět nemohlo ani několik druhů zákusků.  O četnosti rautů vypovídá i jejich následující výčet, kdy nebylo výjimkou konání hned několika akcí během několika po sobě jdoucích dnů.

Co se týče aranžmá interiérů a vazeb, podíleli se naši zahradníci na několika akcích. Dne 8. října se konala v sále Měšťanské besedy Dvorana slávy. Zde zajišťovali zahradníci výzdobu stolů a kytice pro oceněné i hosty.

Odpoledne 31. října na malém nádvoří Krajského úřadu Plzeňského kraje proběhlo setkání zaměstnanců s hejtmanem. Zde byla výzdoba laděna do barev podzimu.

V barvách národní trikolory se naopak nesla výzdoba ku příležitosti udělení Plaket hejtmanem Plzeňského Kraje.

Toliko k nejvýznamnějším akcím. Mezi nimi proběhlo i několik menších květinových vazeb či příprav drobného občerstvení.

Nesmíme zapomínat, že v duchu blížících se Vánoc připravovali cukráři se svými učiteli několik druhů vánočního cukroví, vánoček. Zahradníci naopak nabízeli v prostorách budovy školy k prodeji adventní výrobky. Vše vyvrcholilo 27. 11. 2019 na nádvoří Krajského úřadu vánočními trhy. Zde se sešly školy zřizované v Plzeňském kraji a nabízely široké veřejnosti cukroví, vánočky, vánoční dekorace  a mnoho dalšího. Návštěvníci mohli ochutnat palačinky, svařák, věnečky, lokše, aj. Navození vánoční atmosféry přispělo i hudební  podbarvení v podobě koled a písní s vánoční tématikou.

Autor příspěvku: Vít Kraus