Příprava rautu na setkání starostů obcí severního Plzeňska s členy Rady Plzeňského kraje v Manětíně

Dne 4. 4. 2019 se v malebném městečku Manětín konalo setkání starostů obcí severního Plzeňska s členy Rady Plzeňského kraje. Naše škola měla tu čest zajistit k této významné události raut. Oproti několika předchozím byl tento raut větší co do objemu nabízených pokrmů a počtu strávníků, tak i menu bylo druhově rozmanitější. Kromě  jídla měli hosté k dispozici i nápojový pult s alko i nealko nápoji a kávou.
Na studeném rautovém stole byly připraveny tradiční řízečky, bramborový salát, masové rolády, ale i tatarský biftek. Kdo ze strávníků neholduje těmto pokrmům, mohl si vybrat z několika druhů sýra, lososa, těstovinového salátu nebo jen zakousnout kanapky. V nabídce samozřejmě nechyběla zelenina ani široká škála ovoce.
Pro milovníky sladkého byly připraveny koláče a několik druhů zákusků. Kdo měl opravdový hlad, navštívil teplý pult a mohl si vybrat z masové směsi, guláše nebo uzené pečené kýty. Dle reakcí přítomných starostů, hostů  i pořádající agentury splnila naše škola požadavky této akce. Nutné je poděkovat kolektivu učitelů odborného výcviku, kteří se se svými žáky  na celé přípravě podíleli.  Budeme se těšit při přípravě stejné akce zase za rok.


Autor příspěvku: Vít Kraus