Kuchařská soutěž v Horšovském Týně 2017

Dne 26. 4. 2017 pořádala ZŠ a OŠ Horšovský Týn kuchařskou soutěž určenou žákům odborných škol
a učilišť. Také naše škola se zúčastnila, konkrétně žákyně Zajíčková a Potužáková z 2K.

Motto soutěže „Až budou Vánoce“ by možná někomu připadalo v tomto jarním období trochu ironické. Rozmary počasí však dodaly autentickou atmosféru v podobě hustého sněžení. Soutěžící dokazovali svoje umění ve třech úkolech, kterými byly: Studený předkrm s vánoční tématikou, Příprava vánočního moučníku a Prostření slavnostní tabule. Tříčlenná odborná porota poté hodnotila vzhled výrobků, nápaditost, prostření, ale i dodržování hygieny během soutěže. Po ukončení posledního úkolu bylo Městské kulturní zařízení doslova nabito vánoční atmosférou v podobě sedmi svátečně prostřených stolů. Celou atmosféru umocnily hořící svíčky a vůně „františka“. V konkurenci ostatních škol obsadilo naše družstvo 4. místo. Poděkování patří Mgr. Němcové, která s děvčaty soutěžní úkoly nacvičovala.